بهینه سازی تصاویر

مرور دستورالعمل

فشرده سازی و حالت دهی مناسب تصویر می تواند سبب کاهش ترافیک اطلاعات بر روی شبکه وب گردد.

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d

تصاویر ذخیره شده از نرم افزارهایی همانند Fireworks می تواند شامل هزاران بایت از اطلاعات اضافی همانند کامنت ها و استفاده از رنگ های بسیار زیاد باشد.به یاد داشته باشید که کاهش تعداد رنگ های مورد استفاده در یک تصویر سبب کاهش قابل توجه در کیفیت یک تصویر نخواهد شد . غالباً در تصاویر بهینه شده می توان فضاهای خالی زیادی که بلا استفاده هستند را مشاهده نمود ، برای آندسته از کاربرانی که دارای اینترنت با سرعت پایینی هستند، بسیارمهم است که اندازه تصاویر را در حداقل ممکن حفظ نمائیم.

شما بایستی بر روی تمامی تصاویرعملیات بهینه سازی پایه ای و پیشرفته را انجام دهید.بهینه سازی پایه شامل بریدن فضاهای غیر ضروری ، کاهش عمق رنگ به کمترین میزان قابل قبول ، حذف کامنت های تصویر و ذخیره سازی تصویر با پسوند مناسب ( ـ JPG ،TIFFو...) می باشد.بهینه سازی پیشرفته شامل عملیات فشرده سازی پیشرفته فایل های JPEG، PNG می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (2)

  • fiogf49gjkf0d
    سلام یه سئوال داشتم من تا الان تصاویر سایتم بهینه نبود و میخوام از این پس بهینه بزارم تصاویرم رو برای پست های قبلی باید چی کنم؟؟.

    1393-6-12
  • fiogf49gjkf0d
    سلام خسته نباشید من عکسای سایت رو ازطریق سایت به صورت انلاین کمترین حجم سعی کردم جایگزین کنم ولی نسبت به قبل خیلی ضعیف تر نشون میده علت چیه؟ ممنونم.

    1394-11-23

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید