پرسش های متداول پرسش های عمومی

با مطالعه پرسش های متداول می توانید از امکانات و اطلاعات سئو شاتل به راحتی استفاده کنید.


fiogf49gjkf0d

برای استفاده از سرویس کلیک بان ، کاربر بایستی  یکی از نسخه های پایه ، استاندارد و یا حرفه ای را خریداری کرده باشد و پس از ورود به حساب کاربری خود و با کلیک بر روی دکمه مانیتورینگ سایت (کلیک بان) به صفحه افزودن وب سایت وارد می گردد . در این بخش کاربر می تواند با توجه به نسخه خریداری کرده خود نسبت به مانیتورینگ 1 ، 3 و یا 5 دامنه اقدام نماید . پس از افزودن آدرس  وب سایت ها به لیست ، بایستی بر روی دکمه فعال سازی که روبروی آدرس هر وب سایت قرار دارد کلیک نمایید . 

برای مشاهده گزارش قطعی های احتمالی وب سایت ها ، بایستی بر روی دکمه گزارش مانیتورینگ کلیک نموده و از لیست نمایش داده شده ، نام وب سایت مورد نظر را انتخاب و گزارش را مشاهده نمایید . 

تنظیم نحوه دریافت گزارش :

کاربر می تواند گزارش قطعی وب سایت خود را به یکی از روش های زیر (و یا هر دو حالت) دریافت نماید  :

1- دریافت گزارش از طریق ایمیل 

2- دریافت گزارش از طریق پیامک 

جهت تنظیم نحوه دریافت در صفحه  مانیتورینگ سایت   بر روی لینک  تنظیمات دریافت گزارش کلیک نموده و نحوه دریافت گزارش خود را مشخص نمایید .

توجه : در صورتی که می خواهید قابلیت دریافت پیامک بر روی گوشی خود را غیر فعال نمایید ، با مراجعه به لینک فوق (تنظیمات دریافت گزارش) ، تیک مربوط به پیامک و یا پست الکترونیک را غیر فعال نمایید 

مهم >> برای دریافت هشدار قطعی وب سایت از طریق پیامک بایستی شماره تلفن همراه خود را در بخش پروفایل کاربری --> دریافت پیامک   وارد نموده وآن را تایید نمایید . 

نحوه تایید نمودن شماره تلفن همراه :

ابتدا وارد کنترل پانل کاربری خود شده و بر روی دکمه پروفایل کاربری کلیک نمایید . سپس سربرگ دریافت پیامک را انتخاب نمایید . در این بخش شماره تلفن خود را در قسمت "شماره تلفن همراه" وارد نموده و برروی دکمه ارسال کد تایید کلیک نمایید . پس از مدت کوتاهی یک پیامک به گوشی تلفن همراه شما ارسال خواهد شد که حاوی یک عدد 4 رقمی می باشد ، این کد را در بخش پایین وارد نموده و بر روی دکمه فعال سازی کلیک نمایید . چنانچه شماره تلفن خود را اشتباه وارد نموئه اید و یا می خواهید که آن را تغییر دهید ، با مراجعه مجدد به همین صفحه ذوباره مراحل بالا را تکرار نموده و شماره خود را تعویض نمایید .

مهم>> شما حداکثر تا 6 بار می توانید نسبت به ارسال کد فعال سازی (برای دریافت کد فعال سازی برای بار اول و یا دریافت کد فعال سازی در صورت تغییر شماره تلفن همراه) خود اقدام فرمایید .