به تعویق انداختن اجراء جاوا اسکریپت

مرور دستورالعمل

در هنگام بارگذاری یک صفحه ، مرورگرها بایستی محتوای تمامی تگ های چاوا اسکریپت را تجزیه و اجرا نمایند ، که این فرآیند سبب افزایش زمان بارگذاری سایت می گردد . با فشرده سازی حجم جاوا اسکریپت های غیر لازم تا زمانی که مورد استفاده قرار گیرند ، شما می توانید زمان بارگذاری اولیه صفحه خود را کاهش دهید .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d

چندین روش برای به تعویق انداختن فرآیند اجرا شدن جاوا اسکریپت وجود دارد . ساده ترین و موثرترین آنها به تعویق انداختن بارگذاری جاوا اسکریپت تا هنگامی است که مورد نیاز نباشد. روش دوم استفاده از خاصیت <script async>  در مکان مناسب می باشد که سبب جلوگیری از اجرا شدن جاوا اسکریپت در زمان بارگذاری اولیه می باشد که  این روش با به تعویق انداختن بارگذاری جاوا اسکریپت تا زمانی که مرورگر سایر وظایف خود را انجام داده باشد صورت می پذیرد . چنانچه هیچ کدام از روش های فوق مناسب نباشد ، روش های دیگری وجود دارد که اغلب در نرم افزارهای تحت موبایل استفاده می گردد و بشرح زیر است :

در هنگام ساخت نرم افزارهای موبایلی بعضی مواقع لازم است تا تمامی جاوا اسکریپت مورد نیاز یک نرم افزار بارگذاری شود ، پس نرم افزار می تواند در حالت آفلاین نیز بکار خود ادامه دهد . در این حالت بعضی از نرم افزارها ، نظیر Gmail نسخه موبایل ، ابتدا جاوا اسکریپت را با استفاده از روش java script in comments  بارگذاری نموده و سپس دستور eval() را بر روی جاوا اسکریپت در هنگام مورد نیاز اجرا می نمایند . این روش ما را از بارگذاری کامل جاوا اسکریپت در خلال بارگذاری صفحه ابتدایی مطمئن می سازد ، در حالیکه این جاوا اسکریپت چنانچه مورد نیاز نباشد اجرا نمی شود (بطور خلاصه در این روش کد جاوا اسکریپت بارگذاری می شود ولی تا زمانی که نیاز نباشد اجرا نخواهد شد).

یک روش جایگزین برای ذخیره سازی کد در توضیحات ، ذخیره سازی آن کد در حروف رشته های جاوا اسکریپتی می باشد . هنگامی که از این روش استفاده می کنیم جاوا اسکریپت فقط هنگامی اجرا می شود که مورد نیاز باشد ، که این فرآیند توسط فراخوانی با دستور eval() بر روی حروف رشته ای انجام می گیرد .

توجه داشته باشید که انتقال تگ های <script> شما به انتهای صفحه یک روش کاملا بهینه شده نمی باشد ، چرا که مرورگر در این حالت تا زمان اتمام فرآیند اجرا شدن جاوا اسکریپت علامت "مشغول" بودن نمایش خواهد داد که سبب می شود که کاربران تا اجرا شدن کامل صفحه و پاک شدن این علامت منتظر بمانند . بنابراین بهترین روش فشرده سازی و به حداقل رساندن حجم کد جاوا اسکریپت می باشد.

در آزمونهایی که در سال 2011 انجام پذیرفته است مشخص گردیده که هر کیلوبایت از جاوا اسکریپت 1 میلی ثانیه به زمان کل بارگذاری یک صفحه خواهد افزود ، بنابراین وچود 100 کیلوبایت کد جاوا اسکریپت سبب افزوده شدن 10 میلی ثانیه به زمان بارگذاری صفحه خواهد شد .

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (1)

  • razo

    vbcb.

    1398-2-19

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید