بهبود Caching (کش) پروکسی

مرور دستورالعمل

فعال سازی caching عمومی در HTTP Header ها برای منابع محتوایی ثابت (Static) به مرورگرها اجازه می دهد تا محتوا را از نزدیکترینProxy Server بجای بارگذاری آن از سرور اصلی بارگذاری نمایند . توجه : بخشی از این قانون به تعریف یک Vary : پذیرش Encoding Header و پاکسازی Query String از منابع محتوایی ثابت منتقل شده است .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d

علاوه بر فعال سازی Caching مرورگر می توان Caching مربوط به پروکسی را نیز فعال نمود ، که سبب می شود منابع ثابت (Static) در سرورهای پروکسی عمومی Cache شوند که این روش توسط بسیاری از ISP ها بکار می رود . این بدان معنی است که حتی اگر کسی برای اولین بار وب سایت شما را می بیند بجای بارگذاری اطلاعات از سرور اصلی از سرور پروکسی و بصورت Cache شده اطلاعات را بارگذاری و مشاهده می نماید . باید توجه داشت که این روش هنگامی که یک کاربر درخواست مشاهده یک محتوا را به سرور اصلی می دهد ، سایر کاربران نیازی به بارگذاری اطلاعات از روی سرور اصلی را ندارند و اطلاعات را از طریق همان پروکسی که کاربر اول استفاده نموده است و بصورت Cache شده دریافت می کنند . بنابراین سرعت بارگذاری صفحات بطور قابل ملاحظه ای افزایش می باشد . در صورت فعال سازی این نوع Cache در واقع شما در حال استفاده از یک سرویس میزبانی رایگان می باشید ، چرا که کاربران شما اطلاعات را از پروکسی بارگذاری می کنند و شما هزینه ای بابت مصرف شدن ترافیک برای سرویس میزبانی خود پرداخت نمی نمایید .

با استفاده از Cache-control : public header شما می توانید  منابعی را که نیازمند Cache شدن بر روی Proxy server هستند را مشخص نمایید .

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید