موازی نمودن بارگذاری ها از میزبان های مختلف

مرور دستورالعمل

بکارگیری محتوا از ۴ یا ۵ نام میزبان (Host Name) مختلف سبب افزایش نرخ بارگذاری موازی می گردد .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d
مرورگرهای وب یک محدودیت برای تعداد کانکشن های همزمان به هاست قائل می شوند . هنگامی که تعداد زیادی از منابع وجود دارد که نیاز به دانلود شدن دارند ٬ مرورگر یک لیست از منابع در انتظار دانلود تهیه خواهد کرد . در این زمان مرورگر چندین کانکشن همزمان به هاست ایجاد خواهد کرد (تعداد این کانکشن ها بر اساس قوانین داخلی آن مرورگرتعیین خواهد شد) تا بتواند این منابع مورد نیاز را دانلود نماید ٬ اما سپس مرورگر تمامی این کانکشن ها را در یک صف انتظار قرار خواهد داد و منتظر خواهد شد تا دانلود آنها به پایان برسد . 
زمان صرف شده در حالت انتظار برای خاتمه یک کانکشن بعنوان یک بلوک زمانی در نظر گرفته می شود . و کاهش این بلوک زمانی سبب بارگذاری سریعتر یک صفحه خواهد شد .
 
یک روش برا ی کاستن این زمان ایجاد Sub-Domain های مختلف می باشد .(بعنوان مثال : Static1.clicktools.ir و Static2.clicktools.ir) بنحوی که تعداد منابع دانلود شده بصورت موازی افزایش یابد . از این روش بعنوان «به اشتراک گذاری نام دامنه» یاد می شود ٬ چرا که محدودیت کانکشن همزمان برای مرورگرها بر اساس نام هاست (Host Name) تعریف می شود و در صورت استفاده از (Sub-Domain) می توان دریک زمان تعداد دانلود بیشتری را انجام داد .
ولی استفاده از این روش دارای تاثیر منفی بر روی کارایی وب سایت می باشد و سبب افزایش زمان درخواست DNS می گردد . اما چنانچه از این روش بصورت صحیح استفاده شود ٬ می تواند بخ میزان زیادی زمان بارگذاری صفحه را بهبود بخشد .

 

توصیه کلیک تولز 

 
اولین قدم در ارتباط با کاهش بلوک های زمانی بایستی کاستن از تعداد منابع مورد نیاز برای دانلود شدن باشد . (به عنوان مثال تلفیق CSS/JS بیرونی و استفاده از CSS Sprite) . به هر حال مواقعی وجود دارد که استفاده از روش های فوق مؤثر نمی باشد (به عنوان مثال دربخش گالری تصاویر که امکان استفاده از CSS Sprite وجود ندارد) در این مواقع استفاده از روش «به اشتراک گذاری نام دامنه» مفید می باشد . 
چنانچه وب سایت شما زمان زیادی را برای دانلود منابع مصرف می نماید و یا کاربران شما از نسخه های قدیمی مرورگرها مانند IE 6/7 استفاده می کنند ٬ استفاده از روش فوق سودمند خواهد بود . 
اما با توجه به اینکه URL های وب سایت شما چگونه ساخته می شوند و یا منابع شما از کجا بارگذاری می شوند ٬ پیاده سازی روش فوق می تواند یک کار سخت و زمانبر باشد . چنانچه شما از قبل تعداد منابع مورد نیاز برای دانلود شدن را کاهش داده اید ٬ اما از سرعت بارگذاری وب سایت خود راضی نیستید ٬ استفاده از روش فوق ارزش پیاده سازی را خواهد داشت .

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید