پاکسازی CSS های بلا استفاده

مرور دستورالعمل

پاکسازی و یا به تاخیر انداختن CSS هایی که توسط یک سند HTML مورد استفاده قرار نمی گیرند سبب می شود تا از بارگذاری اطلاعات اضافی جلوگیری شود و به مرورگر اجازه می دهد تا صفحات را سریعتر اجرا نماید .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d
قبل از آنکه یک مرورگر بتواند شروع به اجراء یک صفحه وب نماید بایستی Stylesheet های مربوط به آن صفحه را بارگذاری و تجزیه و تحلیل نماید . چنانچه یک Stylesheet  بصورت یک فایل بیرونی کش شده (Cached) باشد ٬ اجرای آن صفحه تا زمان بارگذاری کامل آن Stylesheet از روی حافظه دیسک متوقف خواهد شد . علاوه برآن به محض اینکه Stylesheet   بارگذاری شد ٬ موتور CSS مرورگر بایستی تمامی قوانین موجود در فایل CSS را جهت انطباق قوانین موجود درآن فایل با صفحه در حال اجرا بررسی نماید .
اغلب اوقات بسیاری از وب سایت ها از یک فایل CSS  بیرونی یکسان برای تمامی صفحات خود استفاده می نمایند ٬ حتی اگر تمامی قوانین بکار رفته در آن فایل CSS  بر روی صفحه در حال بارگذاری قابلیت اجرایی نداشته باشد .
بهترین روش برای کم کردن تاخیر در بارگذاری یک صفحه که ناشی از بارگذاری و اجرای بی مورد  Stylesheet  ها می باشد ٬ کاستن از حجم فایل CSS  است . بطور مشخص بهترین روش برای انجام این کار پاکسازی و یا به تاخیر انداختن اجرای CSS های بلا استفاده است که در حقیقت توسط صفحه فعلی مورد استفاده قرار نمی گیرند .

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید