بکارگیری منابع از یک URL پایدار

مرور دستورالعمل

بکار بردن منابع از طریق یک URL پایدار بمنظور جلوگیری از دانلود بایت های تکراری و RTTs های اضافی از اهمیت بالایی برخوردار است .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d
گاهی اوقات لازم است تا از مکان های مختلفی در یک صفحه وب به یک منبع لینک دهیم و به آن اشاره کنیم - تصاویر یک مثال شایع در این زمینه می باشند . حتی به احتمال زیاد شما منابع یکسانی را در صفحات مختلف یک وب سایت به اشتراک می گذارید ٬ همانند فایل های JS و CSS . اگر صفحات شما تیازمند استفاده از منابع یکسان هستند ٬ این منابع بایستی همواره از طریق یک URL پایدار بکار برده شوند . حصول اطمینان از اینکه یک منبع (Source) همواره به یک URL  واحد ارجاع داده شده است مزایای زیادی دارد . 
این کار سبب کاهش اندازه فشار بارگذاری (Download) می گردد . چرا که مرورگر نیازی به دانلود کپی های اضافی از اطلاعات تکراری نخواهد داشت .همچنین اغلب مرورگرها در یک دوره بیش از یک درخواست HTTP برای یک URL واحد صادر نخواهد کرد .
فارغ از قابلیت کش شدن (Caching) و یا کش نشدن یک  منبع ٬ شما همواره در حال ذخیره کردن زمان رفت و برگشت اطلاعات خواهید بود ٬ بویژه اطمینان حاصل کردن از این مسئله که منابع یکسان از نام های دامنه مختلف بکار نمی روند حائز اهمیت است ٬ چرا که با اینکار می توانید از زیان های حاصل از DNS Lookkup های اضافی جلوگیری نمایید .
توجه کنید که یک URL  نسبی و یک URL مستقل زمانی پایدار هستند که نام هاست URL مستقل با مستند آن تطابق داشته باشد . بطور مثال چنانچه صفحه اصلی شما در آدرس www.example.com باشد و به منبع /images/example.gif و www.example.com/images/example.gif اشاره کند ٬ این URL ها پایدار هستند ولی چنانچه آن صفحه به /images/example.gif و mysite.example.com/images/example.gif اشاره کند این URL پایدار نیستند .
 

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید