استفاده از انتخابگرهای موثر CSS

مرور دستورالعمل

عدم استفاده از انتخابگرهای غیر موثر css بمنظور افزایش سرعت بارگذاری صفحات .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d
هنگامی که مرورگر شما در حال تجزیه و تحلیل ک‍‍ردن المان های یک صفحه HTML می باشد ٬ شروع به ساختن یک سند داخلی بصورت یک درختواره می نماید که در آن درختواره تمامی المان های ‍موجود در آن صفحه نمایش داده می شوند . سبس مرورگر با استفاده از این درختواره شروع به انطباق دادن هر المان (عنصر) موجود بر روی صفحه با style مشخص شده در stylesheet های مختلف می نماید . که این انطباق با توجه به قوانین آبشارهای استاندارد css ٬ وراثت و مرتب سازی انجام می بذیزد . 
بطور مثال در مرورگر موزیلا برای هر المان موجود بر روی صفحه ٬ موتور css ‍موجود در مرورگر در میان قوانین style ها شروع به جستجو می نماید تا یک انطباق را بیدا نموده و آن را اجرا کند .
این موتور جستجوی داخلی هر قانون را از سمت به چب ارزیابی و اجرا می نماید و از اولین انتخابگر css که در قسمت سمت راست صفحه قرار دارد شروع به جستجو می نماید (به این اولین انتخابگر css  واقع در سمت راست صفحه KEY گفته می شود ) و همانطور به داخل سایر انتخابگرها حرکت می نماید تا یک مورد انطباق در میان آنها بیابد ودر صورتی که انطباقی یافت نشود ٬ اجرای آن دستور را باطل می نماید . (وازه انتخابگر ' Selector ' به عنصری گفته می شود که قانون  style  باید بر روی آن اجرا شود) .
با توجه به این سیستم که در بالا به آن اشاره شد ٬  هر چقدر تعداد قوانین ارایه شده به موتور جسجوی داخلی یک مرورگر کمتر باشد ٬ کارایی آن افزایش خواهد یافت . بس باکسازی css های بلا استفاده  یک گام مهم در بهبود کارایی اجرای صفحات توسط مرورگر می باشد . برای صفحاتی که دارای تعداد زیادی از المان ها و یا قوانین css  می باشند ٬ بهینه سازی تعاریف مربوط به قوانین بخودی خود می تواند سبب افزایش کارایی اجرای صفحات توسط مرورگر شود .
 
نکته کلیدی در بهینه سازی قوانین ٬ در تعریف قوانینی است که تا حد امکان خاص باشند و از افزونگی بی مورد قوانین جلوگیری نمایند تا به موتور جستجوی داخلی style ها اجازه دهند که بسرعت موارد تطابق را بیابد بدون آنکه زمان زیادی را صرف ارزیابی قوانینی نماید که هیچگاه اعمال می شوند .
 
قوانین زیر در زمره قوانین ناکارآمد محسوب می شوند :
 
قوانین مربوط به انتخابگرهای نسلی (وراثتی)
قوانین مربوط به انتخابگرهای مجاور یا Child
قوانین مربوط به انتخابگرهای بسش از حد واجد شرایط (Overly Qualified)
قوانینی که hover pseudo-selector را بر روی المان های non-link اعمال می نمایند .

 

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید