معرفی سایت به دایرکتوری های عمومی

مرور دستورالعمل

در اینترنت ، دایرکتورهای بسیاری وجود دارند که حاوی لینک های زیادی به سایت ها و منابع دیگر می باشند و این لینک ها بر اساس موضوع طبقه بندی می شوند . فرآیند افزودن اطلاعات سایت شما به این سایت ها اصطلاحاً submission نامیده می شود.

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d

این دایرکتورها هم بصورت رایگان و هم با دریافت هزینه این خدمات را انجام می دهند ،  برخی از آنان در قبال قرار دادن لینک شما در سایت خود ، شما را وادارا می سازند که متقابلاً لینک آنها را نیز در سایت خود قرار دهید . بهرحال موتورهای جستجو تعداد لینک هایی که از سوی این دایرکتورها بسمت سایت شما می آیند را در شمارش خود بحساب می آورند که این کار ممکن است سبب بهبود رتبه سایت شما در موتور جستجو گردد.

مهم! فقط آندسته از دایرکتورهایی که لینک مستقیم به سایت شما را در سایت دایرکتوری خود منتشر می کنند دارای ارزش سئو هستند . دایرکتورهای اتوماتیک که بر پایه یک اسکریپت فعالیت می کنند  بی ارزش هستند . دو روش متداول برای انتشار یک لینک وجود دارد . روش اول : انتشار یک لینک مستقیم در داخل کد HTM می باشد .(<< ...A href= >>) . روش دوم انتشار یک لینک با کمک اسکریپت های مختلف می باشد.که تغییر مسیرها (REDIRECT) نیز جزء ایندسته می باشند . موتورهای جستجو فقط آندسته از لینک ها را معتبر می دانند که بصورت مستقیم در داخل کد HTML بکار رفته باشد . و به همین دلیل است که ارزش انتشار یک لینک در دایرکتورهایی که لینک مستقیم به سایت شما نمی دهند. نزدیک به صفر می باشد .

شما بهتر است که سایت خود را دایرکتورهای FFA ( رایگان – برای همه ) ثبت ننمایند . اینگونه دایرکتوری ها بصورت اتوماتیک لینک هایی را در ارتباط با هر موضوعی منتشر می نمایند که توسط موتورهای جستجو دفع می شوند. تنها نتیجه ای که از معرفی سایت خود به این دایرکتورها بدست می آورید دریافت تعداد انبوهی از ایمیل های تبلیغاتی در پست الکترونیکی خود خواهد بود .در واقع هدف اصلی این دایرکتوری ها جمع آوری ایمیل شماست .

در هنگام خریداری یک سرویس سئو و یا انعقاد قرارداد با یک شرکت فعال در زمینه سئو ، چنانچه آنان به شما قول ثبت سایت در صدها دایرکتوری را دادند ، در نظر داشته باشید که تعداد دایرکتورهای معتبر که بتوانند رتبه سایت شما را بهبود بخشند زیاد نیستند ، بنابراین این شرکت ها و یا سایت ها فقط اطلاعات سایت شما را در اختیار دایرکتورهای FFA قرار خواهند داد . که هیچ منفعتی برای شما نخواهد داشت .

سعی کنید که خودتان بصورت دستی ، سایت را در دیتابیس های معتبر ثبت کنید و بطور کامل به سیستم های اتوماتیک اطمینان نکنید . معمولا ثبت اطلاعات یک سایت در دایرکتورها ، تاثیر زیادی بر روی ترافیک سایت شما نخواهد داشت اما تاثیر آرامی بر روی قابلیت دیده شدن سایت شما در موتورهای جستجو می تواند داشته باشد .

 

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (2)

  • "نرم افزارآرپا" یك نرم افزار یکپارچه اطلاعات مدیریت میباشد که درحال حاضر توسط شرکتهای مختلف با فرآیندهای مختلف و زمینه های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و از مزیت های عمده آن یکپارچه بودن و نگهداری اطلاعات و ارتباط online بین شرکتهای دارای شعب متعدد، سرعت و دقت بالا و user friendly بودن آن می باشد.با مراجعه به سایت arpaco.ir اطلاعات دقیق تر و بهتری از این نرم افزار در اختیار دارید . سادگی ، کارآیی و سرعت را با نرم افزار آرپا تجربه کنید. http://arpaco.ir/.

    1395-9-21
  • سایتمان را در چه دایرکتوری هایی ثبت کنیم. http://sitedar.com http://tablonami.com http://arasedu.com.

    1396-3-19

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید