تبادل لینک

مرور دستورالعمل

ذات تبادل لینک ، استفاده از صفحه ای خاص است که شما در آن لینک سایت های دیگر را منتشر می نمایید و آن سایت ها نیز لینک شما را در سایت خود قرار می دهند . موتورهای جستجو از تبادل لینک خوششان نمی آید ، چرا که در بسیاری از موارد باعث انحراف در نتایج می شوند و محتوای مفیدی را به کاربر ارائه نمی کنند . بهرحال تبادل لینک هنوز هم یکی از روشهای موثر جهت افزایش محبوبیت لینک سایت شما می باشد ، بشرط آنکه چند قانون ساده را رعایت کنید.

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d
  • تبادل لینک را با سایت هایی انجام دهید که هم موضوع با شما هستند .
  • قبل از تبادل ، از انتشار یافتن لینک سایت خود در یک صفحه "خوب" اطمینان یابید . یعنی صفحه مورد نظر دارای پیج رنک مناسبی باشد (3 ، 4 یا بالاتر )، لینک مورد نظر بایستی قابلیت ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو را دارا باشد ، لینک بایستی بصورت مستقیم بوده و تعداد لینک های موجود در آن صفحه بیش از 50 عدد نباشد .
  • از ایجاد دایرکتوری بزرگی از لینک ها بر روی سایت خود ، اجتناب کنید . ایده ساخت اینگونه از دایرکتوری ها جذاب بنظر می رسد چرا که به شما این امکان را می دهد که با سایت های بسیاری تبادل لینک انجام دهید . اما هنگامی که بدنبال بهینه سازی وب سایت خود هستید ، بیشتر باید بدنبال کیفیت لینک باشید تا کمیت آنها . هیچ وب مستر مطلعی ، اگر یک لینک بی ارزش را از دایرکتوری لینک شما دریافت نموده باشد، یک لینک با کیفیت را بر روی سایت خود منتشر نخواهد کرد  .عموماً ، پیج رنک صفحات آمده از این دست دایرکتوری ها قابل توجه نمی باشد. علاوه بر این موتورهای جستجو به هیچ عنوان از این دایرکتوری ها خوششان نمی آید. حتی مواردی وجود داشته است که سایت هایی بدلیل قرارگیری لینکشان در این دایرکتوری ها ، در لیت سیاه موتورهای جستجو قرار گرفته اند.
  • از صفحه جداگانه ای بر روی سایت خود ، جهت تبادل لینک استفاده کنید .
  • موتورهای جستجو سعی می کنند که لینک های دوطرفه را بیابند . بنابراین سعی کنید که بک لینک را بر روی نام دامنه دیگری منتشر نمایید.بطور کلی بهترین حالت آنست که شما بطور مثال لینک سایت خود را بر روی یک سایت  منتشر نمایید و در عوض لینک سایت مقابل را در سایت دیگری (غیر از سایت اصلی )  قرار دهید.
  • لینک ها را با احتیاط تبادل کنید . وب مستر هایی که کاملاً صادق نیستند اغلب لینک های شما را بدون اطلاع قبلی از سایت خود پاک می کنند . بنابراین همواره لینک های خود را در سایت های مقصد چک نمایید .

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید