ایندکس شدن یک سایت

مرور دستورالعمل

قبل از آنکه یک سایت در صفحه جستجو پدیدار شود ، بایستی ابتدا توسط موتورهای جستجو ایندکس گردد. یک سایت ایندکس شده در آینده توسط ربات جستجوگر مورد بازدید و تحلیل قرار خواهد گرفت و اطلاعات متناسب با آن در بانک اطلاعات موتور جستجو ذخیره خواهد شد. چنانچه یک صفحه ایندکس شده باشد ، می تواند در صفحه نتایج نمایش داده شود .

شرح جزئیات

fiogf49gjkf0d

اغلب سایت های با اندازه متوسط ( دارای چند صد صفحه) معمولا به صورت صحیح توسط موتورهای جستجو ایندکس می شوند ، بهرحال ، شما بایستی موارد زیر را در هنگام ساخت یک سات به یاد داشته باشید.

دو روش برای شناساندن یک سایت جدید به موتورهای جستجو وجود دارد:

  • ثبت دستی آدرس سایت با استفاده از فرمی که خود موتورهای جستجو در اختیار شما می گذارند ، در این حالت ، شما خودتان موتور جستجوگر را از ایجاد یک سایت جدید آگاه می سازید و درخواست شما در صف انتظار برای ایندکس شدن قرار می گیرد . فقط صفحه اصلی سایت نیاز به معرفی دارد ، ربات جستجوگر بصورت اتوماتیک بقیه صفحات را پیدا نموده و ایندکس می نماید
  • یافتن صفحات سایت توسط ربات جستجوگر بصورت اتوماتیک .  چنانچه فقط یک لینک ورودی از سایت های دیگر به سایت شما وجود داشته باشد، ربات جستجوگر آن لینک را دنبال نموده و سایت شما را ایندکس خواهد کرد ، در اغلب موارد این روش پیشنهاد می شود . تعدادی لینک ورودی برای سایت خود دست و پا کنید و منتظر بمانید تا ربات سایت شما را ایندکس کند. این روش ممکن است در عمل از روش دستی سریع تر باشد . ایندکس شدن یک سایت ممکن است با توجه به نوع موتور جستجو چند روز تا 2 هفته بطول بیانجامد .در این زمینه گوگل از همه سریع تر است .

با استفاده از راهکارهای زیر سایت خود را برای موتورهای جستجو جذاب تر کنید :

  • سعی کنید تمامی صفحات داخل سایت با 3 بار کلیک از صفحه اصلی قابل دسترسی باشند ، چنانچه انجام این کار با توجه به ساختار سایت شما امکانپذیر نباشد ، نسبت به ایجاد یک  SITEMAP برای سایت خود اقدام نمایید .
  • اشتباهات متداول را انجام ندهید . استفاده از شناساگرهای  Session Identifier)) کار ایندکس کردن صفحات را مشکل می کنند.

چنانچه از منوی ناوبری جاوا اسکریپتی استفاده می کنید ، از وجود داشتن لینک منوها بصورت سنتی نیز اطمینان یابید ، چرا که موتورهای جستجو نمی توانند محتوای داخل اسکریپت ها را بخوانند.

  • به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو بیش از 100 الی 200 کیلو بایت از متن هر صفحه را ایندکس نمی کنند بنابراین سعی کنید که متن هر صفحه بیش از 100 کیلو بایت نباشد تا بصورت کامل ایندکس شود.

شما می توانید نحوه رفتار موتورهای جستجوگر با سایت خود را با استفاده از فایلRobot.txt     کنترل کنید . این فایل به شما امکان می دهد که  آشکارا به موتورهای جستجو اجازه بدهید که بخشی از صفحات شما را ایندکس کنند و یا اینکه آنها را از انجام این کار منع کنید .

بانک اطلاعات موتورهای جستجو بطور پیوسته بروزآوری می شوند و اطلاعات داخل آنها ممکن است تغییر یابد . و به همین دلیل است که تعداد صفحات ایندکس شده شما ممکن است در طول زمان متغیر باشد. یکی از متداولترین دلایل ناپدید شدن یک سایت از نتایج جستجو ، در دسترس نبودن سرور سایت شما می باشد . و این بمعنی آنست که ربات جستجوگر در آن لحظه نتوانسته به سرور شما وصل گردد . و بعد از وصل شدن مجدد سرور ، صفحه شما پدیدار خواهد شد .

شما بایستی توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد لینک های ورودی سایت شما بیشتر باشد سایت سریع تر ایندکس مجدد خواهد شد .شما می توانید فرآیند ایندکس شدن یک سایت را با تحلیل فایل های log سرور خود دنبال نمایید .

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید