نکات لازم برای نوشتن محتوای کاملاً بهینه

مرور دستورالعمل

قبل از انتشار پست بعدی خود از این چک لیست برای اطمینان از بهینه بودن متن خود برای مخاطبان و اهداف بازاریابی استفاده نمایید

شرح جزئیات

 

1.     با یک عنوان محرک شروع کنید
حداقل یک ایده اولیه را برای عنوان مقاله بنویسید. دانستن عنوان قبل از شروع نوشتن به شما کمک می کند تا به موضوع پایبند باشید و آنچه را که در عنوان قول می دهید تحویل دهید.

2.     مخاطبان خود را شناسایی کنید
دقیقاً مشخص کنید که برای چه کسانی پست وبلاگ را می نویسید. وقتی مخاطب محتوای خود را دقیقاً بشناسید ، ارتباط مستقیم با آنها  با نوشتن بسیار آسان تر است.

3.     هدف خود را بشناسید
هر محتوای دیجیتال بایستی با یک طرح بازاریابی که در تفکر شماست ایجاد شود .بانابراین یکی از اولین مواردی که در چک لیست نوشتاری باید در نظر بگیرید هدف اصلی برای محتوای مارکتینگ می باشد .

4.     اختصاص یک کلمه کلیدی اصلی
کلمه کلیدی باید دقیقاً موضوع را نشان دهد و یک کلمه کلیدی برتر برای کسب و کار شما باشد. باید نسبتاً محبوب و دارای کلمه کلیدی دشواری باشد که احتمالاً می توانید برای آن رتبه بندی کنید.

5.     از کلمه کلیدی اصلی در عنوان استفاده کنید
به عنوان خود برگردید و مطمئن شوید که از کلمه کلیدی اصلی در عنوان استفاده شده است.

6.     چند کلمه کلیدی ثانویه اختصاص دهید
یک چک لیست قوی برای نوشتن همچنین شامل مرحله ای برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای استفاده در پست شما است. سه یا چهار کلمه کلیدی LSI را انتخاب کنید که مربوط به کلمه کلیدی هدف اصلی برای پست باشد.

7.     بیش از 300 کلمه بنویسید
به همان اندازه که برای پوشش کامل موضوع نیاز دارید ، بنویسید و به عنوان بهترین روش ، بیش از 300 کلمه بنویسید تا به موتورهای جستجو نشان دهید که منبع کاملی است.

8.     خلق ارزش کنید
هنگام نوشتن پست خود ، جزئیات ، حقایق ، آمار ، نحوه تحویل ، اخبار و اطلاعاتی را ارائه دهید که برای خواننده ارزشمند و مفید هستند.

9.     نشان بده ، نگو
بخش مهمی از این چک لیست برای نوشتن وبلاگ استفاده از مثالهایی است که به مخاطبان کمک می کند پیامی را که می خواهید به اشتراک بگذارید عمیقا درک و جذب کنند.

10.   از لحن کلام جذاب استفاده کنید
با استفاده از لحن جذاب پست را جالب نگه دارید. از لحن  منفعل ، که باعث می شود محتوا خسته کننده یا کسل کننده به نظر برسد ، خودداری کنید.

11.   برای سطح خواندن کلاس هشتم بنویسید
در حالی که کیفیت نوشتن باید بالا باشد ، آن را ساده نگه دارید. از ساختار جمله یا اصطلاحات بیش از حد پیچیده ای که ممکن است خوانندگان را از دست بدهد استفاده نکنید.

12.   محتوا را کپی یا سرقت نکنید
محتوایی که ایجاد می کنید باید همیشه اصلی باشد و هرگز از وب سایت دیگری کپی نشود. کپی مطالب از سایت های دیگر منجر به پنالتی یا مجازات توسط موتور جستجو می شود.

13.   منابع مناسب تهیه کنید
اگر از نقل قول ها یا اطلاعات سایت های دیگر در پست وبلاگ خود استفاده می کنید ، با ذکر لیست و پیوند دادن به منبع ، نقل قول های مناسب را ارائه دهید

14.   از زیرعنوانها استفاده کنید
برای تجزیه بخشهای متن ، مطالب خود را با استفاده از زیرعنوانها در سرتاسر پست خود تقسیم کنید.

15.   از کلمه کلیدی اصلی حداقل در یکی از زیر عنوان ها استفاده کنید
بخشی از چک لیست نوشتن وبلاگ شما باید شامل درج کلمه کلیدی در حداقل یک عنوان فرعی باشد.

16.   پاراگرافهای بزرگ را بشکنید
پاراگراف ها و متن های طولانی را به چندین پاراگراف تقسیم کنید و در بین آنها با استفاده از بخش های خالی به چشم های مخاطبان خود امکان استراحت بدهید .

17.   اطلاعات مهم را مشخص کنید
یکی از مهمترین نکات در زمینه نوشتن محتوا ، استفاده از ویژگیهای قالب بندی است که خواندن پست ها را راحت تر می کند. اطلاعات مهم را پررنگ ، مورب ، یا در غیر این صورت برجسته کنید.

18.   از گرافیک وتصاویر استفاده کنید
لیست بررسی محتوای وبلاگ شما همچنین باید شامل اضافه کردن تصاویر ، فیلم ها ، پست های اجتماعی جاسازی شده و غیره باشد که باعث جذابیت بیشتر پست شود.

19.   مطمئن شوید که تصاویر در اندازه درستی استفاده شده باشند
تصاویری سایز آنها خیلی بزرگ باشد باعث کند شدن سرعت نمایش وب سایت می گردد .بنابراین از تصاویر با اندازه استاندارد استفاده کنید .

20.   از کلمه کلیدی اصلی در تگ ALT تصویر استفاده کنید
درج کلمه کلیدی اصلی در تگ ALT تصویر باعث ارتقاء SEO بلاگ می گردد.

21.   اضافه کرد کلمه کلیدی اصلی در نام فایل و عنوان تصویر
زمانی که تصویری را اضافه می کنید از کلمه کلیدی اصلی در نام فایل و عنوان تصور استفاده کنید .

22.   از نقض حق نسخه برداری تصویر خودداری کنید
برای اطمینان از اینکه شما حق انتشار رسانه را دارید ، برای جلوگیری از نقض حق چاپ با عکس ها و فیلم های دیجیتال ، دوباره بررسی کنید.

23.   استفاده از کلمه کلیدی اصلی در عنوان صفحه
در لیست چک برای نوشتن ، با نوشتن عنوان صفحه ای که شامل کلمه کلیدی اصلی است ، بهینه سازی SEO را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان صفحه شما منحصر به فرد است تا از موارد تکراری برچسب عنوان که ممکن است به SEO سایت شما آسیب برساند جلوگیری کنید. معمولاً می توانید از عنوان صفحه همان عنوان خود استفاده کنید.

24.   از کلمه کلیدی اصلی در تگ متا توضیحات استفاده کنید
همچنین ، کلمه کلیدی اصلی را در توضیحات متای اصلی بگنجانید که بیش از 320 کاراکتر نباشد
جهت کنترل صحت متا تگ توضیحات می توانید از ابزار سئوشاتل استفاده کنید .

25.   از کلمات کلیدی اصلی در اولین پاراگراف استفاده کنید
یکی از دیگر از موارد حق نشر SEO استفاده از کلمه کلیدی اصلی در اولین پاراگراف است که به کرالر موتور های جستجو سیگنال لازم را ارسال می کند .

26.   از کلمه کلیدی اصلی در نزدیکی انتهای نسخه استفاده کنید.

27.   از کلمه کلیدی اصلی به طور طبیعی در نسخه یا محتوا استفاده کنید
درگیر پر کردن کلمات کلیدی نشوید. برای ایجاد تراکم 2٪ کلمات کلیدی در نسخه خود ، از این اصطلاح به اندازه کافی استفاده کنید.

28.   از هر کلمه کلیدی ثانویه حداقل یک بار در نسخه استفاده کنید
حداقل با یک بار افزودن هر کلمه کلیدی مرتبط ، از کلمه کلیدی اصلی پشتیبانی کنید.

29.   پیوندها را به صفحات داخلی مربوط اضافه کنید
، با افزودن پیوندهای مرتبط به سایر صفحات داخلی ، پیوندها را به سایر پست ها و صفحات منتشر شده در سایت خود اضافه کنید.

30.   پیوندها را به سایر صفحات وب با کیفیت بالا اضافه کنید
برای اعتبار دادن و پیوند دادن به منابع ، پیوندهای خروجی و سئو دوستانه مربوطه را به سایر وب سایت های با کیفیت بالا اضافه کنید.

31.   پیوندهای خروجی را تنظیم کنید تا صفحه جدیدی باز شود
پیوندهای خروجی در صفحه خود را مرور کنید و آنها را تنظیم کنید تا در پنجره جدیدی باز شوند تا خوانندگان در سایت شما حتی اگر روی پیوند به وب سایت دیگری کلیک کنند ، همچنان در آن باقی بمانند.

32.   محتوا را با یک لینک انجام کاری خاتمه دهید
از آنجا که تمام پست های خوب وبلاگ با در نظر گرفتن یک هدف نوشته می شوند ، در پایان با یک فراخوان برای اقدام به خواننده بگویید که می خواهید در مرحله بعدی چه کاری انجام دهند.

33.   عناوین اضافی بنویسید
به عنوان خود برگردید و چند تغییر دیگر بنویسید تا عنوان قدرتمندتری به دست آورید. از بین گزینه های جدید خود بهترین عنوان را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که این کلمه کلیدی اصلی باشد و مختصر و جذاب باشد. عنوان نهایی شما باید زیر 60 حرف باشد تا به طور کامل در جستجو نمایش داده شود.

34.   برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بهینه کنید
با ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری که شامل پیوندهای ClickToTweet ، فراخوان ها و نمادهای اشتراک اجتماعی است ، خوانندگان را به انتشار پست های خود تشویق کنید.

35.   ویرایش نهایی نسخه را انجام دهید
از چک لیست ویرایش خود استفاده کنید که به شما در یافتن اشتباهات املایی و دستوری و همچنین غلط نوشتاری کمک می کند. تا ویرایش کامل پست ، منتشر نکنید.

on-page SEO. 36.  را بررسی کنید .
پس از انتشار پست ، اطمینان حاصل کنید که با اجرای آن هیچ مرحله بهینه سازی
SEO را از دست ندهید .


چنانچه در زمینه چک لیست فوق نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می توانید از خدمات مشاوره سئو شاتل استفاده کنید .

مشاوره سئو شاتل

 

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید