اشتباهات رایج در انتخاب شرکت سئو مناسب

مرور دستورالعمل

سه اشتباه رایج که معمولا در زمان انتخاب یک شرکت سئو مرتکب می شویم

شرح جزئیات

این اشتباهات را در انتخاب شرکت سئو انجام ندهید

اشتباه شماره 1: در انتخاب شرکت سئو، گوگل را ملاک قرار ندهید.

 

در انتخاب شرکت سئو، گوگل را ملاک قرار ندهید

باید منطقی باشید تا انتخابتان با عقل جور در بیاید. اگر به خواهیم ساده به موضوع نگاه کنیم، یک شرکت سئو خوب، یک رتبه بندی عالی را نیز برای این نوع شرکت ها و مشاوران شهر محل سکونتتان انجام خواهد داد. در نتیجه اگر من بخواهم بهترین شرکت سئو را در شهر سیاتل پیدا کنم؛ کافیست فقط در گوگل عبارت "بهترین شرکت سئو در شهر سیاتل" را جستوجو کنم که مطمئناً بهترین شرکت در بالا صفحه جستوجو من ظاهر خواهد شد. اما متأسفانه، آنچه اتفاق می افتد بر خلاف تصور ما است. اکثر شرکتهای بسیار خوب، شرکت هایی که متقاضی و مراجعین زیادی دارند و به طور مداوم کار عالی تحویل می دهند، در واقع نیازی به رتبه بندی در صفحه گوگل را ندارند. این شرکت ها، همیشه سرشان شلوغ است زیرا مراجعه کننده هایشان که رضایتمندی زیادی از کارشان دارند افراد زیادی را به شرکت ارجاع می دهند و عده زیادی هم که در شبکه آن ها فعالیت می کنند آشنایانشان را به شرکت معرفی می کنند. آنها به قدری سرشان شلوغ است و درآمد بالایی دارند که هیچ اقدامی جهت بهینه سازی وب سایت خود برای به دست آوردن مشتریان جدید انجام نمی دهند.

در نتیجه، شما اغلب با شرکت های نه چندان مطرح رو به رو خواهید شد. بسیاری از این شرکت ها که در نتیجه جستوجو عبارات "بهترین شرکت سئو به علاوه نام شهر محل سکونتتان" یا "بهترین شرکت سئو به علاوه یک منطقه یا یک ویژگی خاص" مانند بهترین سئو تجارت الکترونیکی بر صفحه گوگل ظاهر می شوند، در واقع بهترین نیستند. این شرکت ها  در حقیقت شرکت هایی هستند که به زبان ساده هیچ مشتری ای ندارند. بنابراین تمام انرژی خود را در تلاش برای به دست آوردن مشتری جدید متمرکز می کنند. گاهی اوقات هم ممکن است بتوانید شرکت های سئو خوبی را نیز از گوگل پیدا کنید. اما به هر حال گوگل ملاک خوبی نیست.

 

اشتباه شماره 2: اعتماد کردن به لیست "سئو های برتر"

 

اعتماد کردن به لیست "سئو های برتر

بسیاری از افراد عبارات "بهترین سئو ها"، "بهترین مشاوران سئو"، "بهترین شرکت های سئو" یا "بهترین شرکت های سئو در ایالات متحده آمریکا" را در گوگل جستوجو خواهند کرد که جستوجویشان به وب سایت های bestSEOs.com یا topSEOs.com ختم خواهد شد. تعدادی از این نوع وب سایت ها اساساً فقط جمع آوری اسامی شرکت ها را انجام می دهند. نحوه تجارت آنها به این گونه است که اسامی و عبارات از این قبیل را امتحان و رتبه بندی می کنند  و سپس آن ها را به صورت فهرست هایی از اسامی به شرکت ها می فروشند. برگردیم به سالیان پیش که Moz یک شرکت مشاوران سئو بود؛ آن ها با ما تماس می گرفتند و می گفتند، "سلام، می خواهید رتبه سوم این فهرست باشید؟        ما می توانیم در ازای دریافت 20.000 دلار شما را به مدت یک سال در رتبه سوم فهرست بهترین شرکت های سئو قرار بدهیم. یا می توانیم شما را به رتبه یک این فهرست تبدیل کنیم اما هزینه آن 75.000 دلار در سال خواهد بود."

این زیاد هم خوب نیست... البته برای شرکت های از این قبیل رویه خوبی است. منظور من را اشتباه متوجه نشوید. اما این طرح به اصطلاح "هر چه قدر پول بدهی همان قدر آش می خوری" برای شما که مشتری هستید و شرکت ها، رویه کار قابل اعتمادی نیست. برای این که بدانید کدام رستوران در یک منطقه خاص بهترین است، هرگز به سراغ فهرستی نخواهید رفت که رستوران ها برای رتبه بندی در آن پول پرداخت کرده اند. این گونه فهرست ها، رتبه بندی اسامی رستوران هایی را در اختیارتان قرار خواهند داد که بدترین کیفیت را دارند ولی برای دریافت رتبه بالا تر بیشترین هزینه ها را کرده اند. هرگز به این گونه از فهرست ها اعتماد نکنید.

امروزه وب سایت های کم و محدودی وجود دارند که در این حوزه صادقانه عمل می کنند. مانند    وب سایت getcredo.com که مدیرت آن با جان دوهرتی می باشد. در فهرست سئو های توصیه شده توسطMoz  که فهرست شخصی من می باشد و توسط شبکه ما توصیه می شود، هیچ فردی نمی تواند با پرداخت پول وارد فهرست ما بشود. فقط برخی از "فهرست های سئو های برتر" قابل اعتماد هستند که در انتهای بحث امروز برخی از آن ها را نام خواهیم برد.

 

اشتباه شماره 3: باورکردن به فوت و فن خاص برخی از افراد مدعی سئو.

 

باورکردن به فوت و فن خاص برخی از افراد مدعی سئو

اشتباه آخر،اعتماد کردن به تکنیک های جذب مشتری است.متأسفانه باید بگوییم که بیشتر مشاوران کم کیفیت در حوزه سئو ازاین تکنیک استفاده می کنند و شما را متقاعد می سازند که در این کار فوت کوزه گری خاصی وجود دارد. در سئو هیچ فوت و فن خاصی وجود ندارد. اگر از شخصی حرف هایی در مورد ساز و کار گوگل در این حوزه یا راز و روش انحصاری تکنیک های بهینه سازی آن ها که باعث موفقیت شما خواهد شد و داستان های مشابه را شندید، باید بگوییم که تمامی این ها حرف های بی اساسی هستند. نباید به حرف هایشان اعتماد کنید. اگر از این افراد به پرسید که چگونه این کار را انجام می دهند؟ در پاسخ به شما خواهند گفت "متأسفیم این راز و روش انحصاری خودمان است." این گونه جواب ها نه تنها اصلاً نشانه خوبی نیستند بلکه علامت هشداری هستند که باید به آن ها توجه کنید. در فرآیند سئو هیچ کس راز انحصاری ندارد. با این که اصول سئو ریشه در رمز و راز های فراوانی دارد، اما چیزی که امروزه به عنوان سئو با آن سر و کار داریم  یک حوزه کاملاً باز و قابل درک است و شما هرگز نباید به چنین جواب هایی اعتماد کنید.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگزارید

نظرات (0)

    تا کنون نظری ثبت نشده است

لطفاً دیدگاه ها و سئوالات خود را برای ما ارسال کنید